1 Ayda 10 Kilo Verdiren Diyet

1 Ayda 10 Kilo Verdiren Diyet

1 Ayda 10 Kilo Verdiren Diyet

1 Ayda 10 Kilo Verdiren Diyet diyorsanız sizin için sağlıklı bir şekilde nasıl yapabileceğinizi bu yazıda söyleyeceğiz. Vereceğimiz önerilerle yapacağınız bir diyet programı ile hızlıca vermek istediğiniz kilolardan kurtulabilirsiniz.

1 Ayda 10 Kilo Verdiren Diyet listesi
1 Ayda 10 Kilo Verdiren Diyet listesi

Ayda 10 Kilo Vermek için Yapmanız Gerekenler

su için

Su içmek

  • Yemeklerden önce mutlaka su için. Tok kalmanıza yardım edecek ve aşırı yemek yemenizi önleyecektir. Ayrıca gün içinde de su içmeye önem gösterin. Su olmadan diyetinizin etkisi azalacaktır.

Küçük atıştırmalıklar

  • Öğünlerinizde küçük değişikler yapın. Mesela yaptığınız salatanıza sirkeli bir sos. Tabi yaptığınız değişiklikler size fazladan kalori aldırmamalı. Ayrıca normal veya kurutulmuş meyveleri tüketmek de kalori alımını etkileyecektir. Ayrıca değişiklik yaparak beyninizin hep aynı yemeğe alışmasını engelleyeceksiniz.

Şeker için meyve

  • Tatlı ihtiyacınızı pasta veya kurabiye gibi yiyecekler yerine meyve yiyerek giderin. Unlu tatlılardan alacağınız fazla kaloriyi bu şekilde engelleyebilirsiniz. Meyvelerin içindeki şeker miktarı vücudunuzun günlük alması gereken şeker miktarı için yeterlidir.
Küçük Porsiyonlar
Küçük Porsiyonlar

Küçük porsiyonlar tercih edin

  • Tabağınızı küçültün. Porsiyonunuzu küçülterek alacağınız kaloriyi azaltabilirsiniz. Küçük tabaklarda yiyerek yiyeceğiniz yemeği azaltmış olacaksınız. Hepiniz bu öneriyi çok duyuyorsunuz ama az yemeniz her diyette oldukça önemli bir konumdadır. Ayrıca bir günden bir şey olmaz diyerek sakın diyet programınızı bozmayın. Tek bir gün verdiğiniz taviz, dört veya beş günlük emeğinizden edebilir.egzersiz yapmak

Spor yapın

  • Spor yapmayı ihmal etmeyin. Eğer zamanınız var ise spor salonuna gidin. Profesyonel bir yardım ile yapılacak sağlıklı bir diyet ile fazla kilonuzu kolayca yakabilirsiniz. Eğer zamanınız yoksa normalde yaptığınızdan daha fazla hareket edin. Normalde arabayla gittiğiniz yere eğer gidebiliyorsanız yürüyerek gidin. Sabahları kahvaltınızdan önce egzersiz yapın. Bu sayede gece yanmayan yağı yakmış olacaksınız. Akşamları yapacağınız egzersizler ise gün içinde aldığınız şekeri eritecektir. Bunlar dışında asansör yerine merdiven kullanmak gibi basit değişiklerde kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Şekerli içeceklerden sakının

  • Kalorili içeceklerden uzak durun. Gazlı içeceklerden ve şekerli içeceklerden aldığınız kalorileri fark etmezsiniz bile. Bu tarz içecekler yerine suyu tercih edin. Marketten aldığınız meyve suyu yerine kendiniz meyve suyu sıkın. Doğal olan sağlığınız için her zaman daha iyi olacaktır.
    Kolay diyet listesi

Aç kalmayın

  • Uzun süre kendinizi aç bırakmayın. Uzun süre aç kaldıktan sonra yediğiniz ağır bir akşam yemeği ile midenize yüklenmek kilo vermenize engel olacaktır. Bunun yerine hafif atıştırmalıkları tercih edin. Özellikle protein ve bol lif içeren atıştırmalıklar tercih edin. Yüksek kalori içeren bisküviler ve cipsler diyetiniz için bir düşmandır. Onlar yerine yoğurt veya keten tohumu gibi kalorisi az olan besinlere yönelin.

Evet, vereceklerimiz bu kadardı. Bunlar ile yapacağınız diyetle kolay bir şekilde kilo verebilirsiniz.

10 Beğen