1 Ayda 3 Kilo Verme

1 Ayda 3 Kilo Verme

1 Ayda 3 Kilo Verme

1 Ayda 3 Kilo Verme

  • Günümüzde her 10 kişiden 6 kişinin kilo problemi var. Öyle ki bu durum kimileri için hayatının akışını değiştirip, sağlık sorunlarıyla karşı karşıya getirebiliyor. Siz de vücut kitle indeksinizi hesaplayarak ideal kiloda olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz. Geç olmadan önleminizi alarak, sağlığınızı tehdit eden kilolarla savaşabilirsiniz.

Vücut Kitle İndeksimi Nasıl Hesaplarım?

  • Yapmanız gereken sadece boy uzunluğunuzu kendisi ile çarparak, ağırlığınızı çıkan sonuca bölmektir. Formül olarak vermek gerekirse vücut ağırlığı (kg) / boy uzunluğu (m) karesi= vücut kitle indeksi. Her yaş grubu bu formül ile sınıflandırmasını görerek önlemini alabilir. Çıkan sonucu aşağıdaki sınıflandırma ile karşılaştırabilirsiniz.

 

  • Çıkan sonuç; 20-25 ise normal

25 – 30 ise fazla kilolu

30 ve üzeri obez olarak tanımlanmıştır.

Nereden Başlamalıyım?

  • Fazla kilolarınız sizi rahatsız etmeye ve hayatınızı zorlamaya başladıysa ilk olarak yaşam şeklinizi değiştirmelisiniz. Araştırmalara göre sağlıklı kilo verme 1 ayda 3 ila 5 kilo vererek sağlanır. Öncelikle kendinize bir hedef belirlemelisiniz. Uykunuz belli bir düzende olmalı. Beslenme şeklinizi az ve sık öğünlerle değiştirerek metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz. Bunun yanı sıra yeterli ve dengeli beslenme de bir o kadar önemli harcadığınız enerjiyi sağlayacak kadar karbonhidrat almalı ve protein ağırlıklı beslenmelisiniz. Son olarak fiziksel aktivitelere ağırlık verirseniz 1 Ayda 3 Kilo Verme hedefinize ulaşacaksınız.

Sağlığın İçin Kilo Ver

  • Kaliteli bir yaşam ve sağlığınız için kilo verin. Zayıf olmak her zaman sağlıklı olmak demek değildir. Kendinize inanarak ideal kilonuza ulaşın.

 

 

6 Beğen