1 Ayda 5 Kilo Verin

1 Ayda 5 Kilo Verin

1 Ayda 5 Kilo Verin

1 Ayda 5 Kilo Verin

Hepimiz hayatımızın bazı dönemlerinde kilo vermek istemişizdir. Kilo vermek aslında sanıldığından daha kolay. Saatlerce spor salonlarından çıkmamamız ya da kendimizi aç bırakmamız gerekmiyor. Hayatımızda yapacağımız birkaç ufak değişiklik ile 1 ayda 5 kilo vermek mümkün.

Bol Bol Su İçin

Su, bize hayat sağlayan önemli etkenlerden biridir. Su içmenin formunuzu korumak, yaşlanmanın getirdiği cilt kırışıklıklarını ve cilt hastalıklarını önlemek ve sizi dinç tutmak gibi faydalar sağladığını biliyor muydunuz? Peki, bu kadar su için dedik ama günde ne kadar su içmeniz gerekiyor? Bunun için de bir araştırma yapılmış. Yaklaşık 1 kilo için 40 ml su içilmesi lazım. Bir günde içmemiz gereken miktarı ayarlamak için güzel desenli şişeler alabilir ya da bunun için yapılmış uygulamaları indirebilirsiniz.

Hareketsiz Kalmayın

Masa başı bir işte de çalışsanız hareketsiz kalmamaya çalışın. Ufak yürüyüşler yapın, bir saatten fazla oturmayın. Haftada 2 ya da üç gün yapacağınız ufak çaplı egzersizler hem kaslarınızı rahatlatacaktır hem de kilo vermenize yardımcı olacaktır. Ya da dans edin! Dans etmek, beyninizin serotonin salgılaması için bir işaret vermek demektir. Böylece kalorileri yakarken eğlenebilirsiniz.

Hayatınızdan Çıkarın

Tamamen çıkartamazsanız bile eksiltmeye çalışın.

  • İşlenmiş şeker
  • Beyaz un
  • Hareketsizlik
  • Kötü düşünceler

Emin olun, bunları hayatınızdan çıkarttığınız zaman yepyeni biri gibi hissedeceksiniz. Daha enerjik ve formda biri olmak işte hayatınızda yapacağınız bunlar gibi ufak değişiklikler sayesinde çok kolay.

5 Beğen