20 Günde Hızlı Göbek Eritme

20 Günde Hızlı Göbek Eritme

20 Günde Hızlı Göbek Eritme

Göbekler, günlük hayatımızda birçok probleme yol açar. Sağlık problemlerinden tutun da dış görünüş yüzünden oluşabilecek özgüven problemlerine kadar neredeyse aklımıza gelebilecek her alanda sorun yaratır. Eğer sizde 20 günde hızlı göbek eritmek istiyorsanız bu yazıyı okumanızı tavsiye ediyoruz.

yiyerek zayıflamak mümkün
yiyerek zayıflamak mümkün

Az Yiyin

Önceliğiniz yediklerinizi kontrol etmekte olsun. Aşırı baharatlı yiyecekler, vücudunuzun şişmesine ve sanki göbeğiniz çok büyükmüş gibi bir izlenim oluşturmasına sebep olur. Baharatlı yiyecekleri olabildiğince az yemeye çalışın. Baharatlar bir yana, gereğinden fazla tuz tüketimi de vücutta şişkinliğe sebep olur. Eğer kendi başınıza ne yiyeceğinize karar veremiyorsanız bir diyetisyenle görüşmenizi tavsiye ederiz.

Bol Su İçin

Su içmemek vücudunuza düşündüğünüzden fazla zarar verir. Hücreler kendini yenileyemez ve böylece daha yaşlı ve yorgun görünmenize sebep olur. Az su içmek vücudunuzda, özellikle bel ve göbek bölgenizde şişkinliğe sebep olur. Tartıyla aynada gördüklerinizin aynı olmamasının sebebi budur. Su içmeye başlamanızdan itibaren vücut kendini yenilemeye başlar. Kısa süre içerisinde vücudunuzdaki ve göbek bölgenizdeki yağların eriyip şişkinliğin azaldığını göreceksiniz.

göbek egzersizleri

Hareketsiz Kalmayın

Hareketsiz kalmak yaktığımız kalori miktarını sınırlandırıp bizi kilo almaya iter. Özellikle kadınlarda alınan kilolar bacak ve göbek bölgesinde biriktiği için bir kilo bile almak hepimiz için adeta bir kâbustur. Burada size önerimiz bir saatten fazla oturmamaya çalışmanız, ufak ufak da olsa yürüyüşler yaparak vücudunuzu tembelliğe alıştırmamanız. Bir saatten fazladır televizyon izliyorsanız kalkın ve evin içinde birkaç tur atın, ufak ufak esneme egzersizleriyle vücudunuzu gevşetin. Çünkü alışkanlıklar bir kere oluştu mu geri dönüşü çok zor olacaktır ve başınızı ağrıtacaktır.

lunge egzersizi

Egzersiz Yapın

Bu tavsiyeyi eminiz herkesten duymuşsunuzdur. Bu, herkesin önerdiği ama ciddi ve disiplinli bir şekilde yapıldığında işe yaradığını göreceğiniz bir tavsiyedir. Göbek bölgesi için belli başlı egzersizler vardır ve bunları gün içerisinde on beş dakikanızı ayırarak yaparsanız sonuçlarını göreceksiniz. Haftada en az dört gün yapmanızı öneriyoruz.

Bunlardan Uzak Durun

  • Gereğinden fazla tuz
  • İşlenmiş şeker
  • Beyaz un
  • Bir saatten fazla hareketsiz kalmak

Bu yazımızda nasıl etkili bir şekilde 20 günde hızlı göbek eritebileceğinizden bahsettik. Umarım size faydalı olabilmişizdir.

24 Beğenmekten Vazgeç