5 Kilo Verdiren 8 Pratik Öneri

5 Kilo Verdiren 8 Pratik Öneri

5 Kilo Verdiren 8 Pratik Öneri

5 kilo vermek mi istiyorsunuz, en verimli şekilde nasıl kilo vereceğinizi listeledik. 8 pratik öneri ile düzenli uyguladığınızda sizlerde yaz aylarında fit bir vücuda sahip olabilirsiniz. Bu önerilerin uygulanmasında en önemli nokta tekrar edilmesidir. Düzenli ve sık tekrarlar kalori ve yağ yakımızını sağlayacaktır.

5 Kilo Verdiren 8 Pratik Öneri

✔ Spor Yapmak

Herkesin bildiği üzere spor yapmak bir zayıflama sürecinin olmassa olmazıdır . Çoğu kişi için spor bir yük yada meşakatli bir iş olasada bir çok kişi bunu zevkle uygulamaktadır. Eğer sizde vaktinizin olmadığı ya da çabuk yorulan biriyseniz evde uygulanabilecek spor egzersizlerini yapabilirsiniz. Spor salonunda ya da dışarda bir spor yapıyorsanız sık tekrar ve terlemek oldukça önemli .

✔Şekerden Uzak Durun

Şeker vücudumuzdaki kilo sorunlarının başlıca kaynaklarından birtanesidir.Şekere alışkın birisi için şekeri bırakmak oldukça zordur fakat zamanla şeker sayınızı düşürerek kurtulabilirsiniz.Şekerin yanında tabi ki direk çaya kattığımız şeker olarak düşünmeyin yediğimiz içtiğimiz bir çok besinde şeker bulunmaktadır bunlara da dikkat etmeniz sizlere büyük yarar sağlayacaktır.

✔Yürüş Yapmak

Yürüyüş yapmak spor yapmak değildir.,ufak rutin yürüyüşlerden bahsediyorum sizleri yormayacak fakat enerji harcatacak türden yürüyüşler.Bunları vakit ayırmadan bile yapabilirsiniz oldukça basit. Örnek vermek gerekirse işte gelirken 1 durak önce inip yüreyebilirsiniz, ya da markete yürüyerek gidebilirsiniz. Bunlar sizin günlük enerji tüketiminizi arttıracağı için yağ yakımınızı sağlayacaktır.

✔Karbonhidrat Tüketimi

 

Karbonhidrat tüketimi oldukça önemlidir.Zayıflama ve kilo verme konusunda karbonhidrat’ın yeterli düzeyde alınması gerekir.Ekmek ,patates kızartması gibi bir çok besinde bunlar oldukça fazladır.Karbonhidratlar vücudunuzda yağ depolamanızı sağlar,fakat yinede  haftada 1 öğün tüketmenizi önerebiliriz.

Zayıflamak İçin Yapmanız Gerekenler Nelerdir

✔Su İçmek

Su içmek metabolizmanızı çalıştırır. Günde en az 2-3 litre su tüketimi sizlerin vücudunuzda oluşan ödem ve toksinlerinizi atmaya yardımcı olur. Ayrıca yemeklerden 5-10 dakika önce su tüketmek vücudunuzun sindirim sistemnizi çalıştırır bunun yanında sabahları uyandığınızda bir bardak ılık su içmeniz sizlere tokluk hissi sağlar.


✔Kalori Alımı

Kalori alımı alımı oldukça önemli 1 gün içerisinde kalori alımınız 2500 kalori üzerindeyse bu sizin fazla kalori aldığınızı gösterir ve bu durumda zayıflamak çokta mümkün olmamaktadır. Günlük 1000-1500 kalori almak uygundur.Bunlara dikkat etmek için yediğiniz besinlerdeki kalori miktarını internet üzerinden öğrenebilirsiniz.

✔Hareket Etmek

Hareket etmek kulağa oldukça basit geliyor fakat gelişen teknolojiyle birlikte insanlar oldukça üşengeç.Sizlere bu konuda tavsiyemiz aktif olmaya çalışın çamaşır asmak,yemek hazırlamak,araba yıkamak tüm bunlara dahildir.Unutmayınız yaptığınız her hareket enerji harcatır size bunda kalori yakmanızı sağlar

21 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir