7 Günde Zayıflamanın Yolu

7 Günde Zayıflamanın Yolu

7 Günde Zayıflamanın Yolu

Sizlere bu yazımızda 7 Günde Zayıflamanın Yolu hakkında önemli bilgiler vereceğiz. Özellikle hanımefendilerin kafalarına çok taktığı fazla kilolar, artık canlarınızı sıkmayacak ve rahat bir şekilde kısa sürede kilo vereceksiniz.

Hem yemek yiyeceksiniz, hemde sağlıklı bir şekilde zayıflayacaksınız. Sizin için yazacağımız öneriler, ünlü diyetisyenlerin önerdiği şeylerdir.

Yazıyı dikkatli okumanız ve uygulamaya geçirmeniz, sizin için son derece önemlidir. Size bir hafta içerisinde zayıflamak için 7 önemli formül söyleyeceğiz.

7 Günde Zayıflama Formülü

7 günde zayıflama formülü

7 Günde Zayıflamanın Yolu size söyleyeceğimiz formülden geçmektedir. Harfi harfine ve dikkatli bir şekilde söylenenleri yapmanız oldukça önemlidir.

7 günde zayıflamak istiyorsanız şunları yapınız.

  • Protein ağırlıklı beslenin, sebze ve sağlıklı yağlar tüketin.
  • Haftada düzenli olarak 3 veya 4 defa egzersiz yapın.
  • Egzersize başlamadan önce kahve tüketin.
  • Şekerli ve nişastalı yiyeceklerden uzak durunuz.
  • Düzenli bir şekilde uyuyun ve uykunuz 8 saat olsun.
  • Stresli ortamlardan uzak durun ve stresi hayatınızdan çıkartın.
  • Yemek yerken küçük tabaklar kullanın ve yiyeceğiniz miktarı azaltın.

söylediğimiz şeyleri yapmanız bir hafta içerisinde kilo vermeniz için size oldukça fayda sağlayacaktır.

Hem sağlıklı bir şekilde beslenmiş olacaksınız, hemde kısa süre içerisinde fit duruma geleceksiniz.

Protein Ağırlıklı Beslenin ve Sebze Tüketin

protein ağırlıklı sebzeler
protein ağırlıklı sebzeler

Sabah, öğlen ve akşam gibi 3 ana öğünde yiyeceğiniz yiyecekler protein ağırlıklı olmalıdır. Mutlaka her öğünde yeşillik olmalıdır.

Karbonhidrat oranı düşük ve sağlıklı yağlar tüketmek son derece önemlidir. Karbonhidrat olarak düşük olan sebzeler şunlardır.

Brokoli, kara lahana, ıspanak, kereviz ve salatalık tüketmelisiniz. Hindistan cevizi yağı ile pişirmek metobolizmanızın hızlanmasına yardım edecektir ve oldukça sağlıklı bir yağdır.

Egzersize Önem Veriniz

Egzersize Önem Veriniz

Yemiş olduğunuz düşük karbonhidratlı yiyecekler haricinde ise hafta 3 veya 4 defa mutlaka egzersiz yapmanız gerekiyor.

Egzersiz kilo vermenizde oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Egzersiz olarak bisiklete binmek veya düzenli yürüyüş yapmak yeterli olacaktır. Bunların dışında hafif tempolu koşma veya yüzmek oldukça iyi bir egzersiz olacaktır.

Önemli bir husus ise, egzersize yapmadan önce kahve tüketmenizdir. Bu durum metobolizmanızın hızlı çalışmasına ve yağ yakımınıza yardım olacaktır. Bu şekilde kilo vermeniz daha kolay olur.

Şekerli Yiyeceklerden Uzak Durunuz

Şekerli ve nişastalı yiyecekler vücudunuzun insülün salgılamasına neden olur. Bu durum ise, kilo vermenizi zorlaştırır. İnsülün yağ depolayan bir horman olduğu için, şekerden uzak durmanız son derece önemlidir.

8 Saat Olacak Şekilde Düzenli Uyuyun

8 Saat Olacak Şekilde Düzenli Uyuyun

Bir kişinin uyku düzeninin olması oldukça önemlidir. Günde 8 saat uyku uyumanız hem vücudunuzun daha iyi dinlenmesini sağlayacak ve sizi stresten uzaklaştıracak, hemde kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Stresli olan bir kişinin vücudu kortizol hormonunu üretir. Bu durum ise kilo vermeyi zorlaştırır. Düzenli uyku vücudunuzda bu hormonun oluşmasını engeller ve kilo kaybınız kolay olur.

Küçük Tabaklarda Yemek Yiyin

Sağlıklı ve kısa süreli kilo vermeniz için, az yemek yemenizin uyku düzeni ve egzersiz gibi son derece önemi vardır.

Yemiş olduğunuz yiyecekler, ufak tabaklarda olmalı ve az olmalıdır. Küçük tabak kullanmanız, sizin az yemek yemenizi sağlayacaktır. Bu yapılan araştırmalar ile ispatlanmıştır.

 

14 Beğen