85 kiloyum nasıl zayıflarım ?

85 kiloyum nasıl zayıflarım ?

85 kiloyum nasıl zayıflarım ?

Kilo almak ve vermek birçoğumuzun ortak sorunudur. Bu konuda farklı farklı beslenme seçenekleri bulunsa da herkesin bünyesi ve alması gereken yiyecek miktarı farklı olduğundan beslenme listeleri aslında kişiye özel olmalıdır. Ancak kişilerin ortak olarak uygulayacakları bir takım uygulamalar sayesinde kilo verebilmek çok da zor olmamaktadır. 85 kiloyum nasıl zayıflarım? Sorusunun cevabı için öncelikli olarak bir vücut analizi yapmanız ya da yaptırmanız şart olmaktadır. Boyunuz, olmanız gereken kilo, yaşam standartınız gibi durumlar kilo alımında ve veriminde önemli rol oynamaktadır. Bu nedenle bu ayrıntılar önemlidir.

85 kiloyum nasıl zayıflarım

85 Kilodan Zayıflama

Aslında zayıflamak için şu kadar kilodan şu kadar kiloya inmek gibi bir kriter yoktur. Zayıflamak aslında sağlıklı bir beden ve hayat demektir. Öncelikli olarak 85 kiloda olan birinin ortalama olarak 10 kilo gibi bir fazlalığı söz konusu ise hayatında yapacağı bir takım değişiklikler ile bu kiloları vermek çok kolay olmaktadır. Peki nedir bu değişiklikler?

*Öncelikle yemek standartı değişmelidir

*Şeker, un ve beyaz ekmekten uzak durmalıdır

*Sağlıksız atıştırmalıklar kesinlikle kullanılmamalıdır

*Çok geç saatte yemek yenmemelidir

*Gün içinde mutlaka hareket edilmelidir

Bu gibi faktörler ön planda tutularak çok rahat bir şekilde kilo vermek mümkün olmaktadır.

80 kilo verme

85 Kilodayken Ne Yemeliyim?

Her bireyin günlük alması gereken kalori miktarı farklıdır. 85 kiloyum nasıl zayıflarım? Sorusundan ziyade aslında sağlıklı bir şekilde nasıl zayıflarım sorusunu sormak daha mantıklı olmaktadır. Bunun için öncelikli olarak bol su içmeniz gerekiyor. Hayatınızda içtiğiniz su miktarını arttırmanız şarttır. Kilo vermeden düzenli ve sağlıklı bir kilo verme süreci yaşamanız mümkün değildir. Sonrasında çok yağlı ve tatlı gıdaları hayatınızdan uzaklaştırmanız gerekiyor. Aslında özelikle yapay şekerli ürünleri hayatınızın hiçbir döneminde tercih etmemeniz sağlığınız açısından etkili olacaktır. Bunun haricinde de bol bol yeşillik ve bol hareket hayatınızda mutlaka olmalıdır.

bol bol yürüyüş

Hareket şart

85 kiloda olan birinin hareketsiz bir yaşamı olmamalıdır. Aslında her birey için hareket olmazsa olmazdır. Yani hareket hem sağlığımız hem de kilo kontrolümüz için şarttır. Gün içerisinde yapacağınız ufak hareketler ve bunu rutin haline getirmeniz kilo kontrolünüzü büyük oranda sağlayacaktır.

11 Beğen