Bacak İnceltme Hareketleri

Bacak İnceltme Hareketleri

Bacak İnceltme Hareketleri

Yaz geldiğine göre hepimiz aynaların başına geçmişizdir. En güzel kıyafetlerimizi giyip kendimizi inceleriz. Ama bazen gördüğümüz şeyler bizi mutlu etmeyebilir. Ama üzülmeyin! Şimdi size günde on beş dakikanızı ayırıp nasıl basit bir şekilde bacaklarınızı inceltebileceğinizi anlatacağız. İşte birkaç basit bacak inceltme hareketi.

Lütfen bu hareketleri yapmadan önce ısınmayı unutmayın. Isınmadan bu hareketleri yapmak ciddi sakatlıklara neden olabilir.

Bacak İnceltme Hareketleri

makas egzersizi

  • Makas Egzersizi

Hemen hemen hepimiz bu hareketi daha önce duymuş hatta uygulamış bile olabiliriz. İç ve üst bacakları çalıştırıp orada bulunan yağların erimesine yardımcı olan bu hareket aynı zamanda karın kaslarımızın çalışmasına da yardımcı olur. Mat üzerine sırt üstü uzanarak ellerinizi belinizin altına koyun. Sırtınızı bu pozisyonda mümkün olduğu kadar dik tutarak bacaklarınızı yukarı aşağı hareket ettirin. Bacaklarınızı yukarıya kaldırdığınızda doksan derece olmasına dikkat edin.

Squat egzersizi

  • Squat

Squat, ön ve arka bacağı çalıştırırken kalçalarınıza da etkili olur. Bacaklarınızı omuz genişliğinde açın ve ellerinizi avuçlarınız karşıya gelecek şekilde açıp ileri uzatın. Bu pozisyondayken çömelin ve birkaç saniye bekleyip tekrar doğrulun. Eğer size yeterli gelmediğini düşünürseniz ağırlıkla da çalışabilirsiniz.

lunge egzersizi

  • Lunge

Ellerinizi belinize koyun ve ileri doğru büyük bir adım atarak diğer ayağınızın dizini yere dokundurun. Doğrulduktan sonra aynı şeyi diğer bacağınızla da yapın. Bu hareketi yaparken sırtınızın dik olmasına özen gösterin.

side lunge egzersizi

  • Side Lunge

Aynı lunge hareketinde olduğu gibi adım atacağız. Ama bu sefer yana doğru. Ayak parmaklarınız karşıya bakacak şekilde durun ve elleriniz yine belinizde olsun. Sonra bacağınızı mümkün olduğunca açıp yana doğru bir adım atın. Ayak parmaklarınız hala karşıya bakmalı. Adım attığınız bacağınıza doğru kendinizi esnetin. Bu pozisyonda birkaç saniye kalıp diğer bacağa geçin.

Köprü egzersizi

  • Köprü

Sırt üstü uzanın ve ellerinizi iki yanınıza koyun. Dizlerinizi kırın ve ayaklarınızı parmak uçlarınız karşıya bakacak şekilde konumlayın. Belinizi kaldırın ve bu pozisyonda birkaç saniye bekleyin. Ardından yavaşça kalçanızı indirin.

Bu hareketleri düzenli bir şekilde yapıp diyetisyeninizden aldığınız diyeti uygularsanız kısa sürede kesin ve kalıcı sonuçlar alabilirsiniz.

10 Beğen