Diyet Yapmadan Kilo Verme Yolları

Diyet Yapmadan Kilo Verme Yolları

Diyet Yapmadan Kilo Verme Yolları

Evet hanımlar ve beyler kilo probleminiz mi var?

Diyet Yapmadan Kilo Verme Yolları Bu soruya cevabınız evet ama diyet yapmak istiyor musunuz sorusuna cevabınız hayır ise doğru adrestesiniz diyebilirim. Kendinizi bir açlığa mahkum ederek kilo vermeye çalışmak hiç akıl karı bir iş değil. Hem de yürütmesi zor ve sonuç alınması işkence gibi bir şey.

Bu işin sırlarından birisine hareket diyebilir. Evet belki aldığınız kalori miktarını değiştiremeyebilirsiniz ama hareket miktarınızı yavaş yavaş arttırabilirsiniz. Kendinize uygun ve yapmaktan keyif alacağınız egzersizler ile incelmeniz mümkün. Ve sağlıklı bir şekilde kilo kaybetmiş olursunuz . Aynı zamanda da sıkılaşmış olursunuz. Belki bir spor salonu belki parklarda tek başınıza veya arkadaşlarınızla yapacağınız yürüyüşler, belki sevdiğiniz şarkılarda dans etmek belki de evinizde düzenli yapacağınız küçük egzersizler.

 

diyet yapmadan kilo verme

En basit şeylerden biri belki de…

Su içmeyi arttırmak. Günlük hayat içerisinde belki de çok fazla unuttuğunuz ama aslında vücudunuza bir sürü yararı dokunacak olan suyu tüketiminizi arttırdığınızda bazı şeyler kendiliğinden çözüme kavuşacak.

Bir diyet programına bağlı kalmadan yediğiniz şeylerde yapacağınız küçük değişikliklerde bu konuda hayati öneme sahip olabilirler. Diyet yapmadan kilo verme yolları konusunda sizler için altın niteliğinde tavsiyeler olabilir. Örneklerle açıklamamız gerekirse:

İçtiğiniz çay ve kahveyi şekersiz tüketmeye başlamak.

Tatlı konusunda tercihi bitter çikolatadan yana kullanmak.

Yemek yemeden önce bir bardak su içmek.

Akşam yemeği saatlerini daha erkene almak.

diyet yapmadan kilo vermek

Kısacası hayat tarzınızda yapacağınız küçük değişiklikler ile uzun vadede çok güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. Bu süreçte size düşen tek şey karar vermek ve istemek. Sonrasında hayat tarzınızda küçük değişiklikler yapmak konusunda adım atmaya başlayabilirsiniz. Mesela uyku saatlerinizi de düzene sokmanız ve belli bir aralığa çekerek daha çok uyumanız bu konuda yardımcı olabilir.

Diyet yapmadan kilo verme yolları hayat tarzınızı düzene sokmak ve yedikleriniz konusunda biraz daha hassas davranmaktan geçiyor aslında. İstediğiniz her şeyi yiyin ama ölçülü ve olması gerektiği gibi yiyin. Bir de tüm bunların yanında hayatınızdaki hareket miktarında artışı sağlayacak şeyler yaparsanız tadından yenmez. İşte sonrasında sadece durun ve izleyin vücudunuzdaki o güzel değişimi. İnsanlar size aaa diyet mi yapıyorsun dediğinde hayır sadece bazı şeylere biraz dikkat ediyorum ve zorlanmadan kilo veriyorum demek sizi çok mutlu hissettirecek.

16 Beğen