Göbek Eritmek Gerçekten Zor Mu?

Göbek Eritmek Gerçekten Zor Mu?

Göbek Eritmek Gerçekten Zor Mu?

Göbek Eritmek Gerçekten Zor Mu’, ‘ Yemeden duramıyorum, nasıl erite bilirim bu göbeği?’ diyorsanız bu makale tam sizlik.

Evet, biliyorum hepiniz o göbeğinizden şikayet ediyorsunuz. Özellikle son 5 kilosunu veremeyenler ama merak etmeyin bu yazı da size günlük hayatınızda nasıl göbeğinizi eritebileceğinizden bahsedeceğim.

İlk olarak başlıktaki sorumuza bir cevap verelim. Göbek eritmek bazen zor olabiliyor, özellikle vereceğiniz kilolar az ise bazen hiç gitmiyor. Ama diğer her şey gibi göbeğinizi de eritmek imkansız değil. Evinizde, iş yerinizde, okulunuzda veya dışarıya çıktığınızda, kısacası günlük hayatınızın her yerinde uygulayabileceğiniz önerilere burada yer vereceğim.

göbek eritmek

Az yemek

  • Biliyorum bu öneriyi her yerde veya herkesten duyuyorsunuz ve birçoğunuzda ben az yiyorum diyorsunuz. Ama inanın göbeğinizi eritmek için yapmanız gereken belki de en önemli şey bu. Tabağınızı küçültmekle başlayabilirsiniz, böylece koyacağınız yemek azalacaktır. Aralarda acıkacak olursanız meyve yiyebilirsiniz. Bu şekilde hep açlığınızı gidermiş olacaksınız hem de vücudunuzun alması gereken şeker ihtiyacını karşılamış olacaksınız.egzersiz yapmak

Egzersizler ve hareket etmek

  • Yemeğimizi azalttık ama tek başına yeterli gelmeyebilir. Sabahları yapacağınız egzersizler gece uyurken harcayamadığınız enerjiyi atacaktır. Ayrıca akşam yemeğinden sonra yapacağınız egzersizlerde gün boyu aldığınız şekeri eritecek hatta uykudayken vücudunuz yağ yakmaya başlayacaktır. Bu egzersizleri aksatmamalı ve her seferinde bir önceki güne nazaran daha fazla veya daha uzun yapmalısınız. Böylece vücudunuz sizin her sabah veya akşam yaptığınız egzersize alışamayacaktır. Bu sayede kilo verirken ki yavaşlama azalacaktır.Göbek eritme diyeti

Bir diyet programı hazırlayın

  • Kendinize uygun bir diyet programı yapmayı ihmal etmeyin. Norma öğünlerinizden önce biraz atıştırabilirsiniz. Tabi yağlı şeylerden bahsetmiyorum. Meyveler bu aralarda sizi tok tutacaktır. Ayrıca diyet programını yaparken yapacağınız egzersizleri belirlemek de sizin için iyi olacaktır. Yoğun olduğunuz günler de yapacağınız egzersizler ile başka günler yapacağınız egzersizleri ayırırsanız yoğun günlerde işinize veya okulunuza daha iyi odaklanabilirsiniz. Bu programı uymama gibi bir şey yapmayın. Sadece bir günlük uymamanız bile birkaç günlük emeğinizden edebilir.

Tuz banyosu yapın

  • Kaba tuz ile banyo yapmanız karın bölgesindeki yağların yakılmasına yardımcı olur. Marketten kolayca bulabileceğiniz kaba tuz ile banyoda sıcak su ile 15 dakika boyunca karnınıza yapacağınız masaj yağ yanmasını hızlandıracaktır. Ayrıca karın kasları çalışacak ve daha çok kalori yakılmasını kolaylaştıracaktır.

 

8 Beğen