Göbek Yağı Nasıl Eritilir

Göbek Yağı Nasıl Eritilir

Göbek Yağı Nasıl Eritilir

Göbek Yağı Nasıl Eritilir,Kadınlarda ve erkeklerde istemeyen ve diyet yaparak bile eritemediğiniz göbek yağı nasıl eritilir? Genelde yaza doğru özellikle bayanları mayo bikini nasıl giyeceğim bu göbekle telaşı sarar. Yediklerinize dikkat ediyorsunuz ancak hala göbek yağlarınızdan şikâyet çimisiniz? Bazı evde bile yapabileceğiniz egzersizlerle göbek yağlarından kurtulabilir fit bir görünüme kavuşabilirsiniz. Evde yapacağınız yer egzersizler ile göbek yağı nasıl eritilir? Kolaylıkla evde yer egzersizlerini yaparak kurtulmanız mümkün.

Göbek yağları nasıl eritilir
Göbek yağları nasıl eritilir

Göbek Yağlarından Kurtulmak İçin Düzenli Beslenin

Çoğu insan hayatı boyunca yediklerine dikkat etmeden yaşar. Yıllar sonra kocaman bir göbekle yüz yüze gelmek zorunda kalırsınız. Kilo sorunu güzel görünmekten çok sağlık sorunlarına da neden olmaktadır. Şeker ve yüksek nişastalı besinler kilo sorunları ve prostat, şeker hastalığı kalp ve meme kanseri gibi birçok hastalığa yakalanma riski doğurmaktadır. Vücudun en çabuk ve kilo alan bölgesi göbek olmasına rağmen en zor eritilen bölgesidir. Peki göbek yağı nasıl eritilir?

göbek yağlarından kurtulma

Göbek Bölgesi Yağlarından Nasıl Kurtulabilirsiniz?

Göbek bölgesi yağlarından kurtulmak için öncelikle yediklerinize dikkat etmenizde yarar var. Ağırlıklı karbonhidratlı yiyeceklerle beslenme yerine daha çok protein içeren gıdalara yön vermelisiniz. Protein daha fazla tokluk hissi verdiğinden gün boyu a kalmadan diyet yapabilirsiniz. Öğünlerinizi azar azar yiyerek sık beslenmeniz önerilir. Gün boyu bol su içmeye çalışın. Su metabolizmanızı hızlandırarak çabuk kilo vermenizde de yardımcı olmaktadır. Asitli içecekleri tüketiyorsanız bunlardan uzak durun. Canınınız tatlı istediğinde ise bir porsiyonu geçmemek üzere meyve tüketebilirsiniz. Kan şekerinizi ölçülü beslenerek dengeli tutabilirsiniz. Alkolde de şeker bulunduğundan alkolden uzak durulması gerekmektedir. Kanda insülin arttığında çabuk acıkıp yemeğe yöneleceğinizden kilo alabilirsiniz. Sağlıklı kilo  vermek için göbek yağı nasıl eritilir? Bazı yer egzersizlerini yaparak göbek yağlarından kurtulmanız mümkün.

göbekden kurtulmak

Karın Egzersizleri İle Göbek Eritme

Göbeği eritmenizde yardımcı olacak kardiyo egzersizleri ile fazla yağlardan kurtulabilirsiniz. Kan akışını hızlandıran bu egzersizler vücudun ısınmasında ve yağ yakımın da yardımcı olur. Hergün düzenli olarak yapacağınız 30 dakikalık egzersizler karın yağlarını yakmaya yeterli olacaktır. Zamanı artırmak daha fazla çalışmak sizin elinizdedir ancak kendinizi çok fazla yormadan haftanın iki gününü dinlenmeye ayırmanız yararlı olur.

göbek egzersizleri

Karın Yağlarından Kurtulmak İçin Egzersizler

Yarım mekik: Yere sırtüstü yatarak bacaklarınızı dizlerinizden kırıp başınızın arkasına ellerinizle destek alacak pozisyonda omuzlar yere değmeden karnınıza ve bacaklarınıza doğru uzanın 15 er kez 3 set olmak üzere hareketi tekrarlayın. İlk defa yapanlar için az olan bu set diğer zamanlarda artırılabilir.

 

Plankta Diz Çekme: Yere sırt üstü yatarak bir bacağınızı kırıp diğerini uzatarak karnınıza doğru uzanın Bu hareketi iki bacağa uygulamak üzere 20 kez 3 set yapın.

 

Bacak Çekme: Yere uzanıp bacaklarınızı karnınıza doğru çekin omuzlar yere değmeyecek şekilde olacak bu hareketleri 3 set olarak 15 kez tekrarlayın hareket kolay gelirse sayıyı arttırabilirsiniz.

 

17 Beğen