Günde 1 Kilo Nasıl Verilir?

Günde 1 Kilo Nasıl Verilir?

Günde 1 Kilo Nasıl Verilir?

Bazen aynaya baktığımızda kendimizi özgüvensiz hissedebiliriz. Çok kilo aldığımızı düşünürüz ve bu kiloları hızlı bir şekilde vermek isteriz. Eğer siz de günde bir kilo nasıl verebilirim diye düşünenlerdenseniz yazımızın devamını okumanızı isteriz.

Neden Kilo Alırız?

Kilo vermek istiyorsanız eğer ilk olarak nelerin kilo almaya sebep olacağını öğrenmeniz lazım. Hepimizin bir gün içerisinde tüketmesi gereken yağ, karbonhidrat ve protein miktarları farklıdır. Örneğin ofiste çalışan biriyle aktif hareket edebilen birinin alacağı kalori miktarı aynı olamaz. Eğer günlük almamız gereken kalori miktarından fazla kalori tüketirsek bunlar kilo alımına sebep olur. Ama diyetisyeniniz sizin için seçtiği ya da sizin kendi başınıza uyguladığınız diyetinizin dışına çıkmayıp günlük yapmanız gereken sporu da yapmanıza rağmen hala kilo veremiyorsanız hormonlarınızla ilgili bir probleminiz olabilir. Peki, şimdi gelelim nasıl kilo verebiliriz?

Kalori Açığı

Kalori açığı oluşturmak kilo vermedeki en önemli adımlardan biridir. Ortalama bir kilo yağ yakmak için yedi bin kalori harcamanız lazım. Ama vücudunuzun şişkin ve kilolu görünmesinin sebebi her zaman yağlar değildir. Vücudunuzda biriken ödem şişkinliğe sebep olur. Ve bu konuda şanslıyız ki ödem kurtulması kolay bir şeydir. Size uygulanması çok kolay bir diyet önereceğiz. Diyelim ki günlük almanız gereken kalori miktarı bin beş yüz. Eğer bu miktarı günlük beş yüz kaloriye indirirseniz günde bir kilo vermek o kadar zor bir şey haline gelmeyecektir. Aç kalacağım diye de korkmayın lütfen! Düşük kalorili ve doyurucu o kadar çok sebze var ki açlık aklınıza bile gelmeyecek.

 

Düzenli Su İçmek

Düzenli su içmek yağ yakımını hızlandırdığı gibi ödem atmanıza da yardımcı olur. Eğer günlük içmeniz gerekenden az su içiyorsanız vücudunuz bunu bir kıtlık olarak görür ve hücreler su depolamaya başlar. Böylece ödem dediğimiz olay ortaya çıkar. Her insanın alması gereken kalori miktarı gibi içmesi gereken su miktarı da farklıdır. Bu miktar ise yine günlük aktivitenize, yaşınıza ve cinsiyetinize bağlı olarak değişir. Bir insanın günlük içmesi gerek su miktarı kilo başına ortalama kırk ml olarak belirlenmiştir. İçmemiz gerekenden az su içersek neler olacağını size az çok söyledik. Peki, şimdi ise içmemiz gerektiği kadar su içersek neler olacağını inceleyelim. Her canlı gibi insan vücudu da suyu çok sever. Eğer vücudumuz yeteri kadar su alırsa kendini yenilemeye başlar. Sadece yağ yakıp ödem atmakla kalmaz, cildinizi lekelerden arındırır ve parlatır! Yeteri kadar su içmeye başlarsanız çok değil, bir hafta sonra vücudunuzun size teşekkür etmeye başladığını göreceksiniz.

Uzak Durmamız Gerekenler

  • Un
  • Şeker
  • Gereğinden fazla tuz
  • Hareketsizlik
  • Aşırı yağlı yiyecekler
  • Aşırı karbonhidrat içeren besinler
17 Beğen