Hızlı Kilo Verdiren Diyet

Hızlı Kilo Verdiren Diyet

Hızlı Kilo Verdiren Diyet

Hızlı Kilo Verdiren Diyet

Ne istiyorum?

  • Karıştırdığımız o moda dergilerindeki mankenler gibi olmak çoğumuzun hayali. Maalesef, günümüzde güzellik algısı da bu yöndedir. Diyet yapmanın yanı sıra hepimizin bildiği, fakat uygulama kısmında sıkıntı yaşadığımız durumlara olabiliyor.

Birkaç Tüyo;

  • Günde en az 2 litre su içelim. Asansör yerine merdiven kullanalım, ineceğimiz duraktan bir durak önce inip yürüyelim. 6 ile 8 saatten az veya fazla uyumayalım. Mümkün olduğu kadar 3 beyazdan uzak duralım, işlenmiş ve hazır gıdalar tüketmeyelim, yemeklerimizi uyumadan en az 5 saat önce yiyelim ve öğünlerimizi sıklaştırarak azaltalım.

Peki, Az ve Sık Öğünlerde Ne Yiyelim?

  • Öncelikle her diyet size uygun değildir. Diyet yaparken sağlığınız için yapın. Yetersiz ve dengesiz bir beslenme hem hasta olmanıza hem de kilo vermeye çalışırken kilo almanıza sebep olabilir. Bu yüzden doktorunuza danışın. Gerekli tetkikler yapıldıktan sonra programınızı oluşturun. Fakat genel itibariyle kahvaltılarınız da sindirimi zorlaştıran yağlı, şekerli gıdalar yerine yeşillik, lif kaynağı yulaf ezmesi, kepek veya tam buğday ekmeği, yağsız peynir ve biraz zeytin tüketebilirsiniz. Öğle yemeğinde ise proteine ağırlık vererek ton balıklı salata, tavuk haşlama gibi proteini yüksek gıdalar tüketin. Akşam yemeğinde sebze yemekleri kurtarıcınız olacaktır. Ara öğünlerde ise yoğurt, meyve ve kuru yemiş tüketebilirsiniz.

 

 

 

4 Beğen