Hızlı Kilo Vermek

Hızlı Kilo Vermek

Hızlı Kilo Vermek

Hızlı Kilo Vermek

Fazla kilo; metabolizması yavaş olan, spora vakit ayıramayan ya da beslenme problemleri yaşayan herkesin önüne geçemediği bir problemdir. Dış görünüşün giderek önem kazandığı günümüzde, neredeyse herkes dar kıyafetlerin içine girebilmek ve güzel görünmek için büyük bir savaş vermektedir. Fazla kilo sadece dış görünüşü değil, salığı da büyük ölçüde etkilemektir. Bu problemin önüne geçerek, zayıflamanın bilimsel olarak kanıtlanmış yollarıyla siz de istediğiniz vücuda kavuşabilirsiniz.

Yemeklerden Önce Su İçmek

Su içmek, metabolizmayı 1 saat içinde yüksek oranda hızlandırır. Eğer yemekten yarım saat önce, yarım litre su içerseniz kalori yakımınızı hızlandırmanız mümkün.

Kahvaltıda Yumurta

Kahvaltıda şekerli ve yağlı gıdalar yerine yumurta tercih ederseniz, gün içinde daha fazla kilo ve vücut yağı kaybedersiniz.

Kahve Tüketimi

Kahvenin içeriğindeki antioksidanların vücuda pek çok faydası mevcuttur.  Bunlardan biri metabolizmayı hızlandırmasıdır. Yalnız tüketirken şekerden kaçının çünkü bu kahvenin faydalarını neredeyse ortadan kaldırır.

Yeşil Çay

Yeşil çayın içeriğinde az miktarda kafein bulunur. Yağ yakımını arttırmak için kafeinle birlikte çalışan, kateşin isimli bir güçlü antioksidanla yüklüdür.

Aralıklı Oruç

  • Gün içinde belli saatlerde yemek yiyerek ve bu zamanlar dışında asla bir şey tüketmeden yapılan aralıklı oruç,
  • Kalori kısıtlamasıyla kilo vermeyi sağlar.
  • Özellikle bel bölgesi yağlarının erimesine yardımcı olur.
  • Aşırıya kaçılması takdirde tansiyon düşüklüğü riski vardır.
  • Kas kaybını azaltır.

 

13 Beğen