Hızlı Zayıflama Yöntemleri

Hızlı Zayıflama Yöntemleri

Hızlı Zayıflama Yöntemleri

Hızlı Zayıflama Yöntemleri

 

Milenyum çağının getirdiği büyük teknolojik gelişmeler iş ve sosyal hayatta her şeyi kolaylaştırdı. İşleri daha basit yollardan ve oturduğumuz yerden yapmamız bizleri mental olarak yormasa bile vücudumuzu aşırı yoruyor. Bunun en büyük sebebi ise otururken bir elimizde yemek ya da içecek olduğu halde çalışmalara devam ediyoruz. Böylelikle hareketsiz kalan ve efor gücünü dışarı atamayan vücudumuzda ise metabolizma yavaşlamaya uğruyor ve yediklerimiz yağ ya da kilo olarak içeride tutsak oluyor. Fazla kilolar bir noktadan sonra bizleri rahatsız etmeye başlasa da vermek o kadar kolay olmayabilir. Aynı zaman da vakit kaybı da sorun olabiliyor.  Peki hızlı zayıflama yöntemleri nelerdir ?

 

Yağlı yiyeceklerden uzak durun

 

Kesinlikle kilo verme konusunda en önemli adım yağlı yemeklerden uzak durmaktır. Yağ vücuttan en yavaş atılan besindir ve hareketsizlik durumunda sindirelemez. Bunun için mümkün olduğu müddetçe ömür boyu kızartma tarzı yemeklerden uzak durun.

 

Karbonhidrat zararı

 

Karbonhidrat midede öğütülme süresi oldukça uzun maddelerden biridir. Özellikle ekmek tuz ve şeker ile bezenmiş besinlerin aşırı tüketimi vücudun dengesini bozduğu gibi sağlığı da bozar. En iyisi karbonhidratı hayatımızdan çıkarmak ve olabildiğince az tüketmektir.

 

Protein Ağırlıklı beslenin

 

Sabah kahvaltılarda yumurta ve peynir temelli beslenmek sizleri sağlıklı ve zinde tutar.  Aynı zamanda sindirimi kolaylaştırır ve tok tutucudur.

 

Yeşil çay

 

Metabolizma hızının artmasında en etkili gıdalardan biri yeşil çaydır. Öyle ki uzak doğuluların fit kalmalarının sebebi de yeşil çay dır. Yemekleri sıcak,tuzsuz,yağsız ve bol vitaminli gıdalar eşliğinde tüketmeleri ardından hızlıca sıcak yeşil çay tüketmeleri uzak doğuluları zayıf ve sağlıklı yapmıştır.

 

Spor

 

Spor yapmak kesinlikle kilo vermenin en güzel yöntemidir. Yemekten vazgeçemiyorum ama aynı zamanda çokta hareketli biriyim diyenlerden iseniz sporu hayatınızdan mutlaka eksik etmeyin.

8 Beğen