1 Ayda 10 Kilo Verdiren Diyet

1 Ayda 10 Kilo Verdiren Diyet

1 Ayda 10 Kilo Verdiren Diyet

1 ayda 10 kilo verdiren diyet şu günlerde oldukça popüler bir durumdadır. Birçok kişi, çoğunlukla doktor kontrolünde bu diyeti başarılı bir şekilde uygulamaktadır. Bu diyetin diğer hızlı kilo verme programlarından farkı kişinin proteini yoğun bir şekilde almasıdır. Bir de egzersiz programı bu program için çok önemlidir. Doktorunuz eşliğinde size özel ayarlanmış egzersiz programı ile kalori yakmanız gerekmektedir.

 

Bunun yanında, günün erken saatlerinde yapılan bir kahvaltı bu diyetin faydalı olmasını sağlar. Ayrıca öğünler düşük kalorili ama yüksek proteinli şekilde optimize edilmelidir. Glisemik bu diyette sizin için baş belasıdır. Bu nedenle ara öğün olarak elma, çilek, vişne tarzı glisemiği az olan besinler seçilmelidir.

 

1 Ayda 10 Kilo Verdiren Diyetin Listesi

 

-Kahvaltı öğünü; şekersiz çay, bir kibrit kutusu yağsız peynir, bir tane domates, bir tane salatalık, tek dilim kepek ekmeği

-Öğlen öğünü; 10-12 gr et, balık, bir avuç salata, tek dilim ekmek

-Akşam öğünü; yağsız tavuk göğsü, küçük kase yoğurt, avuç içi kadar salata

 

Bu Diyet Programı Kimler İçindir?

 

Belki de en önemli noktalardan birisi de bu noktadır. Sağlık bilindiği üzere çok önemlidir. Buradaki diyette  sağlık durumu çok önemlidir. Altını çize çize söylemek gerekirse, bu programı uygulamadan önce beslenme uzmanı veya doktordan onay alınmalıdır. Programın işe yaraması sizin vücudunuzla uyumlu olmasıyla doğru orantılıdır.

 

1 Ayda 10 Kilo Vermek İçin Kullanılan Veriler

 

Bu veriler; yaş, cinsiyet, kalori açığı, ailede kilolu bireyler var mı?, fiziksel aktiflik, diyetin kaçıncı ayı gibi sıralanabilir. Bu veriler aracılığı ile kişinin kilo verme süreci kontrol edilebilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir