Kolay diyet listesi

Kolay diyet listesi

Kolay diyet listesi

  Kolay diyet listesi.

Yaşamımızda sağlıklı olabilmek için öncelikle fazla kiloların bizlere verdiği zararları kısaca tanımlamakta fayda vardır. Kolay diyet listesi İnsanların fazla kilolardan kurtulmasının en önemli noktalardan bazıları verdiği zararları her zaman hatırlamakta önemli bir noktadır. Kısaca şöyle sıralayabiliriz.

1: Şeker, safrakesesi, kalp damar,  hastalıkları

2: Meme rahim kanseri.

3: Uykuda nefes darlığı,

4: Eklem ağrıları diz kalça kireçlenmeleri

5:  Hipertansiyon hastalığı ve astım, kanda yağın yükselmesi.

6: Şişman kişilerde özgüven sıkıntıları ve sosyal yaşamdan uzaklaşması sorunları da görünmektedir, bunlar sadece bazıları olmakla beraber hayati önem taşımadığı herkes tarafından bilinmektedir çünkü günlük yaşamımızı oldukça etkileyen bazı hastalıklardandır.

Sağlıklı yaşayabilmek için beslenme ve spor ile birlikte kendimizce uygulayabileceğimiz ve dikkat etmemizde faydalı olacak bazı yöntemler bulunmaktadır bunları şöyle bir hatırlamamızın bizlere faydası dokunacaktır.

  1:  Ev de kendimizi uygulayabileceği sporlar olduğunu biliyoruz

  2: İp atlamak bunu evde kendimizce rahatlıkla uygulayabiliriz, çok fazla yorucu olmayacak şekilde ve süreler içerisinde yapmakta faydalı olacaktır.

  3: Yoga dersleri ve birçok evde uygulanabilecek sporlar bunları birçok internet sitelerinden takip edebiliriz.

  4: Taze meyve ve sebze ağırlıklı beslenmeler ara öğünlere dikkat etmemiz daha olumlu sonucu almanızı sağlayacaktır.

Planlı ve düzenli ve yorucu olmayacak şekilde günlük belli bir saat içerisinde ve süresince yapıldığında sağlığınızı riske atmayacak şekilde yapacağımız egzersizleri uygulamak faydalı olacaktır. Düzenli spor yapılması ve beslenmemize dikkat etmemiz istediğimiz sonuca daha kolay erişmemizi sağlayacaktır

 

 

 

11 Beğen