Neden Göbeğim Erimiyor ?

Neden Göbeğim Erimiyor ?

Neden Göbeğim Erimiyor ?

Neden Göbeğim Erimiyor?

Fazla kilolar günümüzde hem bayanların hem de erkeklerin ortak sorunu halini almıştır. Kilo konusuna bayanlar daha çok dikkat ettikleri için genellikler kilo problemlerinde bayanların sıkıntılarını daha çok duyarız. Fazla kilolar bazı kişiler de orantılı bir şekilde yayılırken bazılarında da belirli bölgelerde yoğunlaşmaktadır. En çok yoğunlaşan bölgeler göbek çevresi olduğu için bu bölgelerin kilo kaybı ve erimesi de daha zor olabilmektedir. Siz de neden göbeğim erimiyor? Diyenlerdenseniz yazımızı okumanızı öneririz.

Neden Göbeğim Erimiyor
Neden Göbeğim Erimiyor

Göbek Çevresi Neden Yağlanır?

Fazla kiloların genellikle göbek çevresinde toplanması aşırı karbonhidrat tüketimi sonucunda oluşabilmektedir. Beslenmenizde bu tür gıdaların yoğunlukta olması ve üzerine bir de hareketsiz bir yaşam tarzı özellikle göbek bölgesinin aşırı yağlanmasına neden olmaktadır. Yine sürekli asitli ve şekerli içeceklerin de tüketilmesi bu gibi bölgelerde aşırı yağlanmaya neden olmaktadır. Karbonhidrat bakımından zengin olan makarna, pirinç pilavı, ekmek gibi yiyecekler genellikle belirli bölgelerde yağlanma sonucunu meydana getirmektedir. Neden göbeğim erimiyor? Şeklinde bir soru soruyorsanız öncelikli olarak bu gıdalardan uzak durmanız gerekmektedir. Bu gıdaları tamamen kesmediğiniz sürece göbek bölgenizdeki yağlanmalar gitmeyecektir.

göbek eritme

Göbek Çevresi Yağlanmaları Nasıl Çözülür?

Bölgesel kilolar için aslında tam olarak dengeli ve sağlıklı beslenmek tek başına yeterli olmamaktadır. Bu gibi durumlarda mutlaka yaşantınıza sporu da eklemeniz gerekmektedir. Spor yapmadığınız sürece bölgesel yağlanmalarınız son bulmayacaktır. Göbek bölgenizdeki fazla kiloların giderilmesi için öncelikli olarak yukarıda saydığımız gıdaların tüketilmemesi gerekmektedir. Bunun haricinde de göbek bölgenizi hareketlendirecek hareketleri yapmanız sağlıklı olacaktır.

göbek eritme yöntemleri
göbek eritme yöntemleri

Göbek Erimesi İçin Önerilen Sporlar

Göbek bölgenizdeki fazla kiloların giderilmesi için öncelikli olarak yapabileceğiniz hareketleri şu şekilde sıralayabiliriz;

*Düzenli mekik

*Göbek çevresini hareketlendirmek için düzenli hareket

Bu hareketleri her gün düzenli bir şekilde yaptığınız sürece göbek erimeniz zamanla gerçekleşecektir.

Göbek Erimesi İçin Tavsiye Edilen İçecekler

Öncelikli olarak gün içerisinde dengeli bir şekilde su tüketmeniz gerekmektedir. Suyu tek başına içemiyorsanız suyun içine katacağınız gıdalar hem fazla yağlanmayı ortadan kaldıracaktır hem de yeterli seviyede su almanızı sağlayacaktır. Suyunuzun içerisine koyacağınız maydanoz, tarçın, salatalık, yeşil elma gibi gıdalar hem fazla kiloları zamanla atmanıza yardımcı olacaktır hem de suyu daha rahat tüketmenizi sağlayacaktır.

 

 

4 Beğen