Yiyerek Zayıflamak Mümkün

Yiyerek Zayıflamak Mümkün

Yiyerek Zayıflamak Mümkün

Birçok kişinin ortak derdi fazla kilolardır. Genç yaşlı günümüzde hemen hemen her insan bu sorundan şikayetçi olmaktadır. Beslenmede yapılan hatalar ve hareketsiz bir yaşam sonucunda alınan fazla kiloları verebilmek ve sağlıklı bir görüntüye kavuşabilmek aslında hiç de zor değil. Bunun için irade ve kararlılık aynı zamanda da sabır gerekiyor. Aslında sanılanın aksine yiyerek zayıflamak mümkün olmaktadır. Burada önemli olan neyi ne kadar ve ne zaman yediğiniz olmaktadır.

Yiyerek Zayıflamak
Yiyerek Zayıflamak

Yiyerek Zayıflamak

Yiyerek zayıflamanın özünde yiyecek kontrolü bulunmaktadır. Yani hangi yiyeceği ne zaman ve ne kadar yediğiniz çok önemlidir. Vücudumuzun aslında her yiyeceği ihtiyacı bulunuyor. Ama ihtiyacı olan besinlerin vücudumuza nasıl girdiği çok önemlidir. Örneğin şeker ihtiyacımızı yapay şekerlerden karşılamak yerine doğal gıdalardan, örneğin meyve şekerinden karşılamak çok önemlidir. Vücudun yağa da ihtiyacı bulunuyor. Ama işlenmiş ve doymuş yağlar yerine daha doğal olan yağlar ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle yiyerek zayıflamak mümkün mantığında gıdaların seçimi çok önemlidir.

yiyerek zayıflamak mümkün
yiyerek zayıflamak mümkün

Yiyerek Nasıl Zayıflanır?

Yiyerek zayıflamaktan kasıt tabi ki zararlı ve yapay gıdaları sürekli yiyin ama yine de zayıflayın değil. Yiyerek zayıflama süreci yaşamanız için;

*Öncelikli olarak yapay gıdaları hayatınızdan çıkarmalısınız

*Akşam 20.00’den sonra herhangi bir şey yememelisiniz

*Günün belirli saatlerini yemek için ayırmalısınız

*Örneğin erken saatlerde kahvaltı düzeniniz var ise bu durumda öğünler arasını biraz uzatarak diğer öğünleri belirlemelisiniz

*Yapay gıdalar yerine hayatınıza doğal gıdaları sokmalısınız

Bu tür öncelikleriniz olursa yiyerek zayıflamanın çok da zor olmadığını anlamış olursunuz.

Neyi Ne kadar Yediğiniz Önemli

Aç kalmadan her türlü besinden ölçülü yemek aslında yiyerek zayıflamanın mantığını oluşturmaktadır. Yani canınız tatlı istediğinde nasıl bir tatlı yediğiniz çok önemlidir. Tabi ki tabak tabak şerbetli ve ağır bir tatlı önerilmiyor ancak anlık tatlı ihtiyacınızı kesebilmeniz için çok sağlıklı atıştırmalıklar bulunuyor, bu tarifleri deneyebilirsiniz. Ya da illa canınız şerbetli bir tatlı istediyse bunu çok geç saatlere bırakmadan gün içerisinde bir dilim ile sınırlı tutmanız, abartıya kaçmamanız faydalı olacaktır.

Hangi Saatte Yediğinizi Kontrol Altında Tutun

Çok geç saatlerde yemek yememeği alışkanlık haline getirmelisiniz. Aksam 19.00, en geç 20.00’den sonra herhangi bir şey yememelisiniz. Bu durum hem midenizin rahatlamanızı sağlayacak hem de akşam geç saatlerde kalori alımınız durmuş olacaktır. Ne kadar geç saatte bir şeyler yerseniz o yedikleriniz de o kadar geç vücudunuzdan çıkacaktır. Bu nedenle erken saatte yemek olayını bitirmeniz gerekiyor.

9 Beğen