Zayıflama Çayı

Zayıflama Çayı

Zayıflama Çayı

Zayıflama Çayı

Çay; evlerimizden hiç eksik olmayan ve neredeyse hepimizin severek tükettiği bir içecektir. Kolay hazırlanışı sayesinde sık sık tercih ederiz. Leziz ve hoş kokulu çayımızı tüketmek için birkaç dakika bitki yapraklarını sıcak suda bekletilmemiz, demlenip tüketime hazır hale gelmesi için yeterlidir.

Bitki çaylarının sağlığa birçok etkisi bulunur,

  • Kilo vermemizi sağlar.
  • Göbek yağının erimesine yardımcı olur.
  • Hücrelerimizin zarar görmesini önler.
  • Kalp krizi riskini azaltır.

Eğer her çeşit çayı severek içerim, sağlıklı kilo vermek istiyorum ama spora hiç vaktim yok diyorsanız; siz de bilimsel olarak sağlığa faydaları kanıtlanmış zayıflama çayı tüketebilirsiniz.

Yeşil Çay

Yeşil çay, en etkili zayıflama çaylarından biridir. Göbek bölgesini zayıflattığı bilimsel araştırmalar sonucu kanıtlanmıştır. Yeşil çayın içinde bulunan doğal antioksidanlar olan kateşinlerden ötürü, metabolizmayı hızlandırır ve daha çok yağ yakmamızı sağlarlar.

Yağ Yakıcı Pu Erh Çayı

Bu fermente edilmiş siyah çay, bir Çin çayıdır. Kan şekerini ve kandaki trigliseritleri düşürerek aşırı kilo alımını önler.

Siyah Çay

Siyah çay, diğer çaylara göre daha fazla okside olmuş bir çaydır. Oksidasyon sonucu yaprakları kararan çay, bu kimyasal tepkime sayesinde bizim tükettiğimiz halini alır.

Bu çay kilonuzu korumanıza yardımcı olur. Flavon açısından zengindir. Zayıflamak için diyetisyenlerin kesinlikle diyet listelerinde eksik olmaz. Özellikle bel bölgesi yağlarının yakılmasında etkili olduğu bilimsel araştırmalar sonucu kanıtlanmıştır.

15 Beğen