Zayıflamak İçin Ne Yapabilirim?

Zayıflamak İçin Ne Yapabilirim?

Zayıflamak İçin Ne Yapabilirim?

Çoğu insan fazla kilolarından zayıflamak için bazı yöntemlere başvuruyor. Özellikle bayanlar Zayıflamak İçin Ne Yapabilirim? sorusunun cevabını arıyorlar.

Aramış olduğu yöntemlerin başında ise sıkı bir diyet listesine uymak oluyor. Bazı insanlar özel diyetisyenlere gidiyorlar, bazı kişiler ise kendi imkanlarıyla bir şeyler yapmaya çalışıyorlar. Hepsinin ortak düşüncesi ise kilo vermek istemeleri oluyor.

Fakat insanlar diyet listesine uyarken, istedikleri şeyleri tamamen yiyemiyorlar. Bu durum ister istemez kilo verme pahasına daha olsa, diyet yapan kişinin hoşuna pek gitmiyor. Sizlere diyet yapmadan nasıl zayıflayabileceğiniz konusu hakkında önemli bilgiler vereceğiz.

Sizlere söylemiş olduğumuz şeylere dikkatli bir şekilde uyarsanız, kısa süre içerisinde başarılı sonuç elde etmiş olacaksınız. Kurtulmak istediğiniz kiloları vererek, hem fit bir duruma geleceksiniz, hemde sağlıklı bir şekilde kilo vermiş olacaksınız.

Zayıflamak İçin Yapmanız Gerekenler Nelerdir

Zayıflamak İçin Yapmanız Gerekenler Nelerdir?

Özellikle fazla kilolarından müzdarip olan bayanların dikkatli dinlemesi gereken bazı hususlar söyleyeceğiz. Bu şekilde Zayıflamak İçin Ne Yapabilirim? sorusunun cevabını yazımızı okuyarak cevap bulmuş olacaklardır.

Zayıflamak için şunları yapınız.

 • Yemek yeme sürelerinizi düzenli bir şekilde belirleyiniz.
 • Günlük 8 saat düzenli bir uyku alışkanlığı edinin. Az uyumanız kilo vermenizi zorlaştıracaktır.
 • Sebze ve meyve ağırlıklı beslenin.
 • Her öğünde masanızda çorba bulundurun.
 • Daha fazla tahıl ürünleri tüketin.
 • Ekmek oranını azaltın.
 • Şeker ve şekerli yiyeceklerden uzak durun.
 • Hem tabağınızı, hemde bardağınızı küçültün. Küçültmekle daha az şeyler yemeyi kendinize alışkanlık edinin.
 • Alkol tüketimine bir sınır koyun ve eğer mümkünse içmeyin.
 • Çay olarak yeşil çayı tercih edin.
 • Dışarıda bilmediğiniz sağlıksız yiyeceklerden uzak durarak, ev yemeklerini tercih edin.
 • Düzenli egzersiz yapınız.

Bunların haricinde ise, bol su tüketiniz. Makarna ve pilav gibi kilo yapıcı yiyeceklerden uzak durunuz.

Yiyecek olursanız, 2 kaşık miktarını geçmemesine dikkat ediniz. Pizza ve fastfood tarzı ürünleri tüketmeyin. Kola yerine, yağsız ayran tercih edin.

 

Meyve ve Sebze Ağırlıklı Beslenmenin Kilo Verme Konusunda Önemi

Kilo vermenizde sizin için en önemli olan beslenme biçimi, sebze ve meyve ağırlıklı beslenmedir.

Düzenli olarak tüketmiş olduğunuz öğünlerinizde mutlaka yeşil salata bulunsun. Yanında az miktarda ekmek olmalıdır. Ara öğünlerde mutlaka meyve tüketmeniz zayıflamanız için önemlidir.

Sebzlere yağ koymayı, pişirirken değil servis yaparken tercih edin. Salatanızı daha lezzetli hale getirmek için kullanacağınız yağ oranı yüksek soslar yerine, limon ve mevsimsel otları tercih ediniz.

harekete gec

Hayatınızda Zayıflamak İçin Mutlaka Spor Olmalıdır?

Düzenli bir şekilde zayıflamak ve kilo vermek için, yiyeceğiniz yiyeceklerin önemi fazla olduğu gibi, hayatınızda sporun olması bir o kadar önemlidir.

Yediğiniz yiyeceklerden sonra, oturmak sizin kilo vermenizi zorlaştıracaktır. Her gün en azı yarım saat olmak üzere egzersiz yapmanız gereklidir.

Bu egzersizi ister bisiklete binerek yapın, isterseniz de yürüyüş olarak tercih edin. Ama mutlaka sporun hayatınızda yerinin olmasına dikkat edin ve uygulayın.

13 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir