Zayıflatan İlaçlar

Zayıflatan İlaçlar

Zayıflatan İlaçlar

Zayıflatan İlaçlar

Neden Zayıflamak İstiyoruz?

Biliyoruz ki bizim için en önemli şey sağlıktır. İnsanın sağlığı elden gidince hiçbir şeyin anlamı kalmıyor, artık hayattan keyif almanız çok zor oluyor. Bunun yanında diyet yaparak istediğiniz vücuda kavuşarak özgüveninizi geri kazanabilir daha dik başlı ve başarılı biri olabilirsiniz. Peki zayıflamamız için gerekli zayıflatan ilaçlardan hangilerini kullanmalıyız?

Zayıflatan İlaçlar ve Etkileri

  • Phentermine

Etkileri arasında en önemlisi iştahınızı kesmesi. Yan etkileri arasında; Göğüs ağrısı, nefes alma güçlüğü, halsizlik ve başın dönmesine sebep olabilir. Ayrıca ancak reçete ile alınabilir.

 

  • Contrave

Alkol sigara gibi zararlı alışkanlıkları tedavi etmek için bire birdir. Yan etkileri arasında; Baş ağrısı, mide bulantısı, ishal ve kabızlık yer alır. Ayrıca ilacın kullanımından 12 hafta sonra kilonuzun yaklaşık yüzde 4’ünden kurtulmazsanız ilaca devam etmeniz önerilmiyor.

 

  • Orlistat

Xenical olarak da bilinen bu ilaç yiyeceklerden aldığınız yağın bir kısmının yakılmasına sebep olur. Yan etkileri arasında; ishal, mide bulantısı yer alır. Ayrıca ürünü kullanıma başlamadan önce hafif yağlı bir diyet tutuyor olmalısınız.

 

  • Qsymia

Bu ürün sizin daha fazla tok hissetmenizi ve lezsetli yiyeceklerden daha az haz alarak kilo vermenize büyük oranda etki eder. Yan etkileri arasında; ağızda farklı bir tar hissiyatı, baş dönmesi mide bulantısı, uykusuz kalma. Özellikle hamile kadınların ürünü kullanırken dikkat etmesi ve düzenli kontrole gitmesi kesinlikle önerilir.

 

 

 

10 Beğen